Náš příběh

Jak Vznikly Majtki?

Spodní prádlo nosí každá žena. Každá má své oblíbené. Já se jednoho dne po porodu rozhodla jít cvičit. Už jsem se na sebe nemohla koukat a při balení legín, tílka, ponožek a botasek jsem hledala v šuplíku vhodné kalhotky. Pár kusů jsem doma našla, ale už nevypadaly úplně k světu. Chtěla jsem tedy nějaké koupit a jelikož na maminky na mateřské obecně ze všech stran padá takové to: "podporuj lokální tvorbu, ušij si sama, upeč chleba, udělej domácího brumíka", tak jsem se sama dala do hledání bezešvých a neviditelných kalhotek. Ty mám totiž nejraději a nejsem v tom sama. Bohužel jsem našla pouze řetězce, velké firmy...to jsem nechtěla. A tak se zrodil projekt MAJTKI.   

 

Proč název Majtki?

Jsme teď Brněnské náplavy, ale původem Karviňáci a v tomto kraji "razovitem" mluvíme tzv. "po našimu". Objednáváme DVA piva, vyhazujeme odpadky do PUDLICE a používáme obecně takový mišmaš češtiny, polštiny a různých, nikdy neprobádaných jazyků. "Po našimu", ale také polsky, se kalhotkám říká majtki. A my jednoduše NENOSÍME KALHOTKY, my NOSÍME MAJTKI. Chceme, aby Majtki nosili všichni a ne pouze náplavy a ten náš kraj razovitý.

 

Kdo jsme?

Jsme malá rodinná firma, která šije spodní prádlo z funkčních certifikovaných materiálů z recyklovaných rybářských síťí a PETek. Na stélky používáme bambus. Kombinujeme čistý design a umělecká díla lokálních tvůrců. Šijeme v Česku. Jsou pro nás důležité pojmy: #slowfashion #zerowaste #recycledfasihon #localbrand #udržitelná móda.

Máme rádi originalitu, barvy, jídlo, sport, zvířata a přírodu. To vše se v majkách prolíná.

 

WEBOVKY