Náš příběh

Jak Vznikly Majtki?

Spodní prádlo nosí každá žena. Každá má své oblíbené. Já se jednoho dne po porodu rozhodla jít cvičit. Už jsem se na sebe nemohla koukat a při balení legín, tílka, ponožek a botasek jsem hledala v šuplíku vhodné kalhotky. Pár kusů jsem doma našla, ale už nevypadaly úplně k světu. Chtěla jsem tedy nějaké koupit a jelikož na maminky na mateřské obecně ze všech stran padá takové to: "podporuj lokální tvorbu, ušij si sama, upeč chleba, udělej domácího brumíka", tak jsem se sama dala do hledání bezešvých a neviditelných kalhotek. Ty mám totiž nejraději a nejsem v tom sama. Bohužel jsem našla pouze řetězce, velké firmy...to jsem nechtěla. A tak se zrodil projekt MAJTKI.   

 

Proč název Majtki?

Jsme teď Brněnské náplavy, ale původem Karviňáci a v tomto kraji "razovitem" mluvíme tzv. "po našimu". Objednáváme DVA piva, vyhazujeme odpadky do PUDLICE a používáme obecně takový mišmaš češtiny, polštiny a různých, nikdy neprobádaných jazyků. "Po našimu", ale také polsky, se kalhotkám říká majtki. A my jednoduše NENOSÍME KALHOTKY, my NOSÍME MAJTKI. Chceme, aby Majtki nosili všichni a ne pouze náplavy a ten náš kraj razovitý.

 

Kdo jsme?

Jsme malá rodinná firma, která šije spodní prádlo z funkčních certifikovaných materiálů z recyklovaných rybářských síťí a PETek. Na stélky používáme bambus. Kombinujeme čistý design a umělecká díla lokálních tvůrců. Šijeme v Česku. Jsou pro nás důležité pojmy: #slowfashion #zerowaste #recycledfasihon #localbrand #udržitelná móda.

Máme rádi originalitu, barvy, jídlo, sport, zvířata a přírodu. To vše se v majkách prolíná.

 

 

Náš tým
PÉŤA

Peťa je máma na mateřské. Ve svých nevyužitých chvílích si vysnila celý tento projekt, zamilovala se do něj a upsala se ďáblu a šla do toho. Takže místo poledního šlofíčka, když dítě spí, tak tvoří, šije a věnuje se Majtkám. Můžete ji potkávat na akcích, profilech, během objednávek, navrhování designů, šití apod. No a hlavně budete mít vždy minimálně kousek ji u sebe. Bude se snažit pro vás udělat maximum. Je to sporťačka, kreativec, milovník zvířat, jídla a trochu taky snílek.
KUBA

Kuba zaštiťuje roli ajťáka - díky bohu za to, protože tomu Peťa úplně nerozumí. Občas ho taky někde asi potkáte, protože je to největší podporovatel a člověk, bez kterého by tohle celé vůbec nevzniklo. Je to taky sporťák, ale stojí nohama pevně na zemi.  PS: vypadá jako Bruce Willis!
GABKA

Gabča je maminka Peti, nejhodnější člověk na světě, vyučená pánská krejčí. Člověk, který ušil nespočet oblečení od kaliopek, bund, mikin, přes krasobruslařské, svatební šaty, fusaky, teepee, hnízdečka, mantinely apod. No a co si pamatuji, tak vždy za kafe! Džízs! Děkuji za vše, MAMI :)
KRYŠTOF

Role Kryštofa, tedy našeho božího syna, je velmi důležitá. Bez něj by Majtki nevznikly. Peťa totiž usoudila, že když má na mateřské ještě méně času než za dob, kdy pracovala v práci, tak co by si ještě nenaložila :) Kryštof ji v tom samo trýznění velmi "pomáhá". Například trhá střihy, krade nitě, šlape na pedál šicího stroje apod. Děkuji Ti, byla by bez Tebe nuda a všechno šlo až moc snadně!
Zpět do obchodu